Τρίτη, 19/03/2024 13:31

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Γυμνασίου Ψαχνών ξεκίνησε επίσημα την παρουσία του στις 14 Απριλίου 1957 ως Ένωση Γονέων & Κηδεμόνων και Φίλων του Σχολείου, όπως αυτό προκύπτει από τα πρακτικά που έχουν διατηρηθεί.

Το 1986 εγέρθηκε η ανάγκη της αλλαγής του καταστατικού της Ένωσης Γονέων και διαχωρισμού αυτής σε Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Γυμνασίου και σε Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Λυκείου Ψαχνών.

Ο νέος πλέον Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Γυμνασίου Ψαχνών ξεκίνησε να υφίσταται από τις 29-07-1987, συνεχίζοντας την προσφορά του στο Σχολείο μας.

Το παρόν ΔΣ του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Γυμνασίου Ψαχνών προήλθε μέσω της διαδικασίας ψηφοφορίας από τη Γενική Συνέλευση των Γονέων & Κηδεμόνων:

Ενημερώσεις που αφορούν τους γονείς:

Υπεύθυνη Δήλωση για απουσία μαθητή/-τριας

Περιοδικό

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Ψηφιακή Τάξη Γυμνασίου Ψαχνών

Άσκηση HTML-CSS