Σάββατο, 27/05/2017 11:02

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 2013-2014

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Γυμνασίου Ψαχνών ξεκίνησε επίσημα την παρουσία του στις 14 Απριλίου 1957 ως Ένωση Γονέων & Κηδεμόνων και Φίλων του Σχολείου, όπως αυτό προκύπτει από τα πρακτικά που έχουν διατηρηθεί.

Το 1986 εγέρθηκε η ανάγκη της αλλαγής του καταστατικού της Ένωσης Γονέων και διαχωρισμού αυτής σε Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Γυμνασίου και σε Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Λυκείου Ψαχνών.

Ο νέος πλέον Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Γυμνασίου Ψαχνών ξεκίνησε να υφίσταται από τις 29-07-1987, συνεχίζοντας την προσφορά του στο Σχολείο μας.

Το παρόν ΔΣ του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Μαθητών Γυμνασίου Ψαχνών προήλθε μέσω της διαδικασίας ψηφοφορίας από τη Γενική Συνέλευση των Γονέων & Κηδεμόνων:

Το ΔΣ και οι αρμοδιότητες του καταμερίστηκαν ως εξής:

1. Χαλεπά Σταματία, Πρόεδρος

2. Βαλαής Νικόλαος, Αντιπρόεδρος

3. Καλογιάννη Βασιλική, Γραμματέας
  4. Ρουσοδήμου Άννα-Μαρία, Ταμίας
  5. Δανέλης Νικόλαος, Μέλος

6. Μπουλουγούρας Βασίλειος, Μέλος

7. Πολυζώη Σόνια, Μέλος

Ενημερώσεις που αφορούν τους γονείς:

Περιοδικό
-----------------------------------------------