Τρίτη, 05 Ιουλίου 2016 00:00

Εβδομάδα Μαθητικής Δημιουργίας 2015-2016

Στις 19 και 20 Απριλίου 2016 το σχολείο μας συμμετείχε στην εβδομάδα μαθητικής δημιουργίας (Δευτέρα 18 μέχρι την Παρασκευή 22 Απριλίου) που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Εύβοιας.

Στο Αμφιθέατρο της Περιφερειακής Ενότητας έγιναν παρουσιάσεις των προγραμμάτων για τους Πρόσφυγες και Αγωγής Σταδιοδρομίας με υπεύθυνες εκπαιδευτικούς την κα Μαρία Καραγιάννη και την κα Χρυσούλα Κότσαρη αντίστοιχα.

Στο Κόκκινο Σπίτι, όπου πραγματοποιήθηκε η έκθεση μαθητικών δραστηριοτήτων Πληροφορικής, συμμετείχε και το πρόγραμμα της Πληροφορικής σε δράσεις για το προγραμματισμό και τη ρομποτική στην εκπαίδευση. Υπεύθυνη εκπαιδευτικός η κα Ματούλα Βούλγαρη.

Κάντε κλικ στον τίτλο για φωτογραφίες

Διαβάστηκε 239 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 07 Σεπτεμβρίου 2016 23:49
mv