Πέμπτη, 19 Απριλίου 2018 05:15

Μετά το Γυμνάσιο… Τι;

Η Δ/ντρια του Γυμνασίου Ψαχνών, κ. Μαυρωτά Κυριακή,  διοργάνωσε την Τετάρτη 18 Απριλίου 2018 το απόγευμα στο χώρο του Γυμνασίου μια εκδήλωση σχετικά με τις δυνατότητες επιλογής των μαθητών/τριών της επόμενης εκπαιδευτικής και επαγγελματικής βαθμίδας ώστε τόσο οι κηδεμόνες όσο και ο μαθητές/τριες να ενημερωθούν για τις προοπτικές και τις καινοτομίες που προωθούνται στην Μέση Εκπαίδευση.

Ομιλητές ήταν οι κ. Αλιακίζογλου Αικ., Υπεύθυνη του ΚΕΣΥΠ Ευβοίας, οι κ.κ. Κεσελόπουλος Γ. και Χαλικόπουλος Αντ. , Καθηγητές του 1ου και 2ου ΕΠΑΛ Χαλκίδας, ο κ. Πετρόπουλος Κ., Δ/ντής του ΕΠΑΛ Ψαχνών, ο κ. Κοντολιός Γ., Δ/ντής του ναυτικού ΕΠΑΛ Κονιστρών και ο κ. Τούτσης Λ., Υπεύθυνος του Ν. Ευβοίας & Στ. Ελλάδας για τη «Μαθητεία».

Διαβάστηκε 357 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 19 Απριλίου 2018 17:26
mv