Τρίτη, 25 Μαρτίου 2014 02:00

Εθνική γιορτή για την 25η Μαρτίου 1821

Την Παρασκευή 22/03/2013 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας η σχολική εορτή για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Την εκδήλωση προετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί: Αργυροπούλου Ελένη και Καραγιάννη Μαρία και την παρουσίαση επιμελήθηκαν οι μαθήτριες της Γ’ Τάξης Ηλιάδου Γιώτα και Ζαούρη Εύη. Για την μουσική υπεύθυνοι ήταν οι εκπαιδευτικοί: Βάσω Κοντοπρία και Βασίλης Παπαθεοδοσίου.

Δεν θα πρέπει να παραλείψουμε την συμμετοχή πολλών μαθητών που συνέβαλλαν σημαντικά στην επιτυχημένη υλοποίησή της γιορτής. Τα παιδιά απήγγειλαν ποιήματα, τραγούδησαν και χόρεψαν με μεγάλη επιτυχία και όλη εμείς μπορέσαμε να απολαύσουμε μία όμορφη σχολική γιορτή.

Κάντε κλικ στον τίτλο για να δείτε φωτογραφίες από την γιορτή καθώς και το πρόγραμμα με τους συμμετέχοντες

Διαβάστηκε 307 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 13 Αυγούστου 2014 15:25