Παρασκευή, 24 Οκτωβρίου 2014 18:00

Ημέρα κατά της Παχυσαρκίας

(1 Ψήφος)

Το Γυμνάσιο Ψαχνών συνεχίζει να επιμένει στην υγιεινή διατροφή.

Την Παρασκευή 24-10-14, Ημέρα κατά της Παχυσαρκίας διοργανώθηκε ομιλία για το θέμα αυτό. Ομιλήτρια η κ. Ελπίδα Βλαχοπαπαδοπούλου, γιατρός ενδοκρινολόγος, δ/ντρια στο αντίστοιχο τμήμα του Νοσοκομείου Παίδων. Η επιλογή δεν έγινε τυχαία. Εκτός από την επιστημονική της εμβέλεια σημαντική για το Γυμνάσιο ήταν η συμμετοχή της στο περσινό Πρόγραμμα που είχαμε συνδιοργανώσει καθ’ όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς: «Τρώω υγιεινά, παίζω και γυμνάζομαι».

Την Παρασκευή λοιπόν, εκτός από την ομιλία η δ/ντρια του Γυμνασίου Μαυρωτά Κ. και η κ. Σαμπάνη Μ., καθηγήτρια της Οικιακής Οικονομίας μερίμνησαν και για περαιτέρω δραστηριότητες. Έτσι αναρτήθηκαν αφίσες και κολάζ που κατασκεύασαν οι μαθητές-τριες αλλά και μοιράστηκαν φρούτα σε όλους τους παρευρισκομένους.

Την εκδήλωση, μετά από πρόσκληση, παρακολούθησαν και οι μαθητές-τριες του Γυμνασίου Μακρυκάπας.

Κάντε κλικ στον τιτλο για φωτογραφίες

Διαβάστηκε 347 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 29 Οκτωβρίου 2014 15:43
mv