Πέμπτη, 25 Δεκεμβρίου 2014 00:27

Γιορτή Χριστουγέννων

Tην Τρίτη 23/12/2014 πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση για τα Χριστούγεννα. Τα παιδιά τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια και παρακολούθησαν το βίντεο-animation βασισμένο στο χριστουγεννιάτικο παραμύθι του Ευγένιου Τριβιζά «Ένα δέντρο, μια φορά»

Επίσης προβλήθηκε βίντεο που δημιούργησαν οι μαθητές του Γ1: Αγγελής Δημήτρης, Βουρδάνος Δημήτρης, Γκάνη Αναστασία, Γκόγκος Κωνσταντίνος, Μαλάγα Μαριάννα με μήνυμα ενάντια στον ρατσισμό.

Όλα τα παιδιά χειροκρότησαν θερμά τους συμμαθητές τους για την όμορφη αυτή γιορτή και αποχαιρετιστηκαν ανταλλάσοντας ευχές για ευτυχισμένα Χριστούγεννα και χαρούμενες διακοπές.

Την μουσική επιμέλεια είχαν οι εκπαιδευτικοί: Βάσω Κοντοπρία, Παναγιώτης Ζουμής ενώ το βίντεο επιλέχθηκε από την ομάδα του πολιτιστικού προγράμματος της σχολικής βιβλιοθήκης

Κάντε κλικ στον τίτλο για φωτογραφίες από την εκδήλωση

Καλές Γιορτές σε Όλους!!!

Διαβάστηκε 355 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 25 Δεκεμβρίου 2014 18:39
mv