Κυριακή, 22 Νοεμβρίου 2020 11:32

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ Ε.Δ.Ε.Α.Υ.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τη λειτουργία της Ειδικής Διαγνωστικής Επιτροπής Αξιολόγησης και Υποστήριξης (ΕΔΕΑΥ) του σχολείου μας. Λόγω των μέτρων προστασίας από τον COVID-2019 το υπουργείο Παιδείας έχει κλείσει τις σχολικές μονάδες αλλά δίνεται η δυνατότητα για ψυχολογική και συμβουλευτική υποστήριξη μέσω διαδικτυακής συνάντησης (Webex).

Ο στόχος του προσωπικού της ΕΔΕΑΥ είναι η εύρυθμη λειτουργία ενός σχολείου για όλους/-ες τους/τις μαθητές/-τριες χωρίς διακρίσεις. Η ψυχολόγος κ. Συμεωνίδη Άρτεμις και η κοινωνική λειτουργός κ. Καλογιάννη Ελένη δύνανται να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στους/στις μαθητές/-τριες, αλλά και στους γονείς που το έχουν ανάγκη.

Παρακάτω αναφέρονται τα βήματα επικοινωνίας:
ΒΗΜΑ 1ο : Καλείτε στο σχολείο για να κλείσετε ένα ραντεβού.  (προς το παρόν μόνο με email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.  )
ΒΗΜΑ 2ο : Τη προγραμματισμένη μέρα και ώρα θα γίνει σύνδεση μέσω του webex. Τα στοιχεία σύνδεσης θα σας δοθούν απ’ το σχολείο.
Όσοι/-ες ενδιαφέρεστε μπορείτε να στείλετε email για να κλείσετε μια συνάντηση. Η επιτροπή δέχεται κηδεμόνες και μαθητές/-τριες κάθε Δευτέρα οποιαδήποτε ώρα εξυπηρετεί τους γονείς και τα παιδιά, πλην 15.00-16.30.

Διαβάστηκε 247 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 22 Νοεμβρίου 2020 15:38